Wspomnienie podróży w czasie…

Po raz drugi nasze Stowarzyszenie zorganizowało grę miejską w Kochłowicach. Tym razem zaprosiliśmy do podróży w czasie, czyli do miejsc już nieistniejących, o których pamięta już nawet niewielu mieszkańców Kochłowic.

Uczestnicy zabawy poznali między innymi takie miejsca, jak dawny dom kultury „Rekus”, muszla koncertowa, ogródki jordanowskie, park na Radoszowie czy jedna z ostatnich drewnianych chałup w Kochłowicach.

„W naszej grze miejskiej nie liczyło się, kto będzie pierwszy na mecie, ale najważniejsza była dobra zabawa, chęć poznania historii Kochłowic oraz czas spędzony wspólnie, dlatego bardzo się cieszymy, że zdecydowaną większość uczestników stanowiły całe rodziny” – mówi Dawid Wodarz, koordynator gry miejskiej.

Warto dodać, że pomimo tego, iż gra dotyczyła przeszłości, przygotowaliśmy również zadania oparte na nowinkach technologicznych: odczytywanie kodów QR czy znajdowanie punktu za pomocą współrzędnych. Oprócz tego uczestnicy mieli za zadanie pisanie na maszynie, układanie puzzli, odgadywanie rebusu, a także strzelanie z łuku.

„Dzięki uprzejmości klubu UKS „Grot”, który znajduje się przy boisku „Uranii”, na terenie byłych ogródków jordanowskich, jedno z zadań polegało na strzelaniu z łuku – udało nam się więc wyłonić najlepszych strzelców spośród uczestników gry” – dodaje Dawid Wodarz.

Może za rok ponownie zaprosimy na grę miejską?