Relacja filmowa z Żywej Biblioteki 2016

15 stycznia w Miejskim Centrum Kultury zorganizowaliśmy trzecią edycję Żywej Biblioteki w Rudzie Śląskiej. Wszyscy, którzy odwiedzili nas w tym dniu, mieli możliwość „wypożyczyć” na rozmowę jedną z kilkunastu Żywych Książek.

Tym razem w charakterze bohaterów dnia udało nam się zaprosić dwie Buddystki, Mamę Adopcyjną, Geja, Feministkę / Imigrantkę z Turcji, Ofiarę Przemocy Domowej, Kontrolerkę Biletów, Kresowiaka, Niedowidzącą, Niewidomą, Wegankę, Ukrainkę, Policjanta, Rosjanina, Matkę Osoby z Zespołem Downa i Wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej bogatej oferty skorzystało ponad 200 Czytelników. Frekwencja dosyć nas zaskoczyła, bibliotekarze i wolontariusze mieli przez cały dzień ręce pełne roboty, nie mówiąc już o Żywych Książkach! Wspaniale, że ludzie chcą wciąż spotykać się i spędzać czas na zwykłej rozmowie, nawet o sprawach trudnych. Z Żywą Książką można było bowiem porozmawiać na każdy temat – nawet o pogodzie! – ale najwięcej pytań poruszało oczywiście osobiste tematy związane z pracą, poglądami, przeżyciami naszych gości.

Udostępniamy kilka migawek filmowych z wydarzenia. Więcej filmów i zdjęć (również dłuższe wywiady z Żywymi Książkami!) można znaleźć w galerii i na naszym Facebooku.