„In memoriam castri” nie odbędzie się w tym roku

Z przykrością zawiadamiamy, że w tym roku nie będziemy organizować wydarzenia „In memoriam castri” na gródku kochłowickim. Przyczyna to remont przebiegającej obok ul. Górnośląskiej.

In memoriam castri 2016 (53)W sierpniu planowaliśmy zorganizowanie piątej edycji „In memoriam castri” na gródku kochłowickim – naszej sztandarowej imprezy, która cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców Rudy Śląskiej i nie tylko (w zeszłym roku odwiedziło nas ponad 2,000 osób). Niestety po konsultacji z Urzędem Miasta jesteśmy zmuszeni zrezygnować z naszych planów z uwagi na przebudowę przebiegającej obok ulicy Górnośląskiej. Sprzęt budowlany zajmuje częściowo łąkę przed gródkiem, a dojazd do gródka jest bardzo utrudniony. W tej sytuacji nie możemy zapewnić bezpieczeństwa gości wydarzenia.

Oczywiście nie porzucamy naszego gródka, którym opiekujemy się od lat i którego historię staramy się przybliżać mieszkańcom miasta. Zapraszamy we wrześniu na Europejskie Dni Dziedzictwa. 9 września organizujemy grę miejską „Duch Miejsca”, która zahaczy i o gródek – szczegóły wkrótce na naszym Facebooku. A w niedzielę 10 września o g. 17.00 Grzegorz Nawrat z Genius Loci poprowadzi prelekcję „Obiekty warowne w malarstwie pejzażowym. Grodzisko w Kochłowicach w krajobrazie na wybranych przykładach”.

Bardzo nas cieszy, że tak wiele osób interesuje się gródkiem, chce włączać się w opiekę nad nim i podrzuca nam nowe pomysły, jak wykorzystać potencjał tego miejsca. Prosimy o więcej!