Dołącz do nas

Podziwiamy niezwykłą historię bliskich nam miejsc: Kochłowic – Rudy Śląskiej – Górnego Śląska. Codziennie staramy się przybliżać ją ludziom. Dbamy o zabytki, edukujemy młodszych i starszych, zapraszamy do nas gości z zagranicy. Stale doskonalimy się w tej pracy. Robimy to, bo wierzymy, że przeszłość jest częścią naszej tożsamości, a ocalić możemy ją tylko przez wspólne działanie. Co Ty możesz zrobić?

Zaangażuj się!

 • Zostań członkiem Genius Loci
  W naszym Stowarzyszeniu działa około 20 osób w wieku od dwudziestu kilku do siedemdziesięciu kilku lat. Jesteśmy otwarci na nowych członków, którzy chcieliby pracować i spędzać wolny czas razem z nami. Osoby, które chcą się zorientować w naszej działalności, zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w ostatnie piątki miesiąca (terminy zawsze ogłaszamy na Facebooku). Można do nas również napisać lub zadzwonić. Chcemy Cię poznać!
 • Zostań wolontariuszem / wolontariuszką
  Przy organizacji niektórych wydarzeń bardzo potrzebujemy wolontariuszy – w roli przewodników, informatorów, organizatorów, kierowców, fotografów, filmowców, tłumaczy, animatorów, a także w dziesiątkach innych ról! Jeśli jesteś zainteresowana/y poznaniem tych imprez od kulis, napisz lub zadzwoń do nas. Chcemy Cię poznać!

Wesprzyj nas finansowo!

 • Wpłać darowiznę
  Dzięki darowiznom możemy kontynuować albo nadawać większy rozmach naszym działaniom. Numer konta w Volkswagen Bank Direct: 24 2130 0004 2001 0522 1858 0001. W tytule przelewu można sprecyzować, na co powinna być przeznaczona darowizna, np. wymieniając nazwę konkretnego projektu. Nawet niewielkie, ale regularne przekazywane kwoty pozwolą nam lepiej planować nasze działania. Pomyśl o stałym zleceniu na 10, 20 zł? Darowiznę można odliczyć od podatku w rocznym zeznaniu PIT. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić. Numer konta dla przelewów z zagranicy: IBAN: PL24 2130 0004 2001 0522 1858 0001, SWIFT: INGBPLPW
 • Przekaż 1% podatku
  Możesz również przekazać 1% swojego podatku na działalność Genius Loci. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nasz KRS: 0000298424. Tutaj możesz przeczytać, czym dokładnie się zajmujemy.

Zainspiruj nas!

 • Podziel się opinią na temat naszych działań
  Co moglibyśmy robić lepiej albo inaczej? Napisz do nas na Facebooku lub na genius.loci@op.pl
  Czym Genius Loci mogłoby się zająć w Kochłowicach, na Górnym Śląsku, na Ziemi? Znasz jakieś akcje w Polsce lub za granicą, które mogłyby być dla nas ciekawe? Napisz na genius.loci@op.pl