Przyjęcie urodzinowe Genius Loci

W minioną sobotę bawiliśmy się na dziesiątych urodzinach Genius Loci. Bardzo było miło gościć w naszej siedzibie naszych członków, sympatyków i przyjaciół.

Urodziny poprzedziło kilka tygodni przygotowań – zaproszenia, dekoracje, planowanie programu… Wszystko koordynowała Gosia Hadała, która wykonała świetną pracę, próbując przydzielić każdemu zadania według chęci i talentów. Razem z Przemkiem Noparlikiem Gosia wystąpiła również jako gospodyni wieczoru.

Mieliśmy szczęście, bo sobotnie popołudnie było wyjątkowo pogodne. Urodziny rozpoczęły się o 16.00 od pokazu urodzinowego filmu. Gosia i Przemek przywitali wszystkich gości w imieniu Stowarzyszenia, a potem Magda Lapshin wspominała minione dziesięć lat, mówiąc nie tylko o zrealizowanych imprezach i projektach, ale także o wspólnych wycieczkach, wyjazdach i wakacjach.

10 lat GL (7) 10 lat GL (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia przyznaliśmy tytuły honorowego członka Genius Loci. Wyróżniliśmy w ten sposób naszych przyjaciół – Jana Kołodzieja, pomysłodawcę i współorganizatora jubileuszu 650 lat Kochłowic, oraz Antoniego Klytę, który od lat pomaga nam w opiece nad schronem bojowym na Kłodnicy. Laudacje dla obu honorowych członków wygłosiła Bianka Noparlik. Na pamiątkę pan Kołodziej i pan Klyta otrzymali statuetki „duszków miejsca”, szarfy honorowego członka i dyplomy.
10 lat GL (24)10 lat GL (14)

Część oficjalną zakończyło wniesienie ogromnego tortu urodzinowego i wspólne zdjęcie! Potem już tylko lampka szampana i tańce…

IMG_20170930_112810 10 lat GL (27)

Trochę później Marta Dagargulia poprowadziła dla nas jeszcze zabawne zajęcia integracyjne, pomagając poznać się nawzajem wszystkim naszym gościom. A wieczorem Gosia Hadała z pomocą Alana Zycha brawurowo poprowadziła urodzinową aukcję na rzecz średniowiecznego gródka. Wszystkie przedmioty na aukcję podarowali nasi członkowie i przyjaciele. W trakcie wieczoru wylicytowaliśmy m.in. średniowieczne przyprawy od Kuchni Historycznej Convivum, misy do wina od Marty Dagargulii, kijki do górskiej wspinaczki od Jadzi i Lucka Wodarzów, zestaw malowanych talerzy ludowych od Celiny Nawrat i sadzonkę storczyka od Kasi Wilczok.

10 lat GL (29) 10 lat GL (32) 10 lat GL (6)

Na czas urodzin na ścianach naszej siedziby zawisła wystawa zdjęć i plakatów z dziesięciu lat działalności Genius Loci, przygotowana przez Magdę Lapshin. Na stałe wystawę umieścimy w naszej kronice urodzinowej, w której podczas wieczoru zebraliśmy mnóstwo życzliwych wpisów.

10 lat GL (1)

Dziękujemy szczególnie Gosi Hadale za organizację całości, Przemkowi Noparlikowi za przygotowanie urodzinowego filmu, Marcinowi Jarząbkowi za przygotowanie aukcji, Adrianowi Zielińskiemu za przygotowanie pięknych zaproszeń dla wszystkich gości, Biance Noparlik za prezenty dla honorowych członków, Alanowi Zychowi za zdjęcia, Krzysiowi Rduchowi, Jadzi i Luckowi Wodarzom oraz Celinie, Piotrkowi i Grzesiowi Nawratom za pomoc w przystrojeniu i posprzątaniu naszej siedziby.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć z urodzin.